קוסמטיקה ומיני מתיחת פנים

 

ענף הקוסמטיקה עבר שינויים רבים בשנים האחרונות ,דבר הבא לידי ביטוי בטיפולים המתקדמים. כיום נשים וגברים רבים מגיעים למרכזי קוסמטיקה במטרה לשמור על אידיאל היופי ולהצעיר את מראה עור הפנים שלהם. בשנים האחרונות ניתן לראות כי ישנם טיפולים המתבצעים תוך זמן קצר כמו למשל מיני מתיחת פנים. מדובר בטיפול המאפשר לבצע מתיחה של הפנים תוך זמן קצר כאשר התוצאה נראית טבעית לחלוטין.

מתיחת פנים - הדור החדש

כולנו זוכרים את הימים בהם אנשים אשר עברו מתיחת פנים נאלצו להתמודד עם זמן החלמה ממושך, דבר אשר היה מרחיק רבים משולחן המנתחים וגורם להם חששות רבים.

אם בעבר רבים היו חוששים לבצע מתיחת פנים מפני הליך ההחלמה הארוך המלווה בכאבים, הרי כיום במרכזי קוסמטיקה רבים ניתן ליהנות מפרוצדורה מקוצרת המכונה מיני מתיחת פנים- ניתוח המבוצע בשליש התחתון של הפנים והצוואר בהרדמה מקומית הכוללת טשטוש או בהרדמה מלאה- מדובר בהחלמה מלאה ותוצאה טבעית .

לפרטים נוספים אודות ניתוחי פלסטיקה ואסתטיקה הקליקו כאן.

רענון מראה הפנים

נשים וגברים לאחר גיל 40 המרגישים צורך בשינוי ומעוניינים במראה עור צעיר יותר מגלים עניין בניתוח המרענן את עור הפנים ומסיר את העודפים של העור הכפול והתוצאה היא מראה פנים צעיר יותר. משך הניתוח כשעה וחצי וזמן ההחלמה קצר ביותר (בערך שבוע) ואין צורך באשפוז. מדובר בניתוח ממוקד אשר מעניק מענה לאנשים אשר הבחינו ברפיון שרירים באזור הצוואר והפנים. הניתוח גורם להאטה של הופעת הקמטים בעתיד ומונע את צניחת הרקמות. מתיחת הפנים תתבצע באזור מסוים במטרה להדק את העור בחלק התחתון של הפנים באמצעות חתכים קטנים מאחורי האוזן וכך הצלקות אינן גלויות.

מה כולל הניתוח

בתחילת הניתוח המטופלים יקבלו טשטוש או הרדמה לפי בחירתם ובהמשך הרופא המטפל יזריק את חומר ההרדמה לאזור הניתוח. כאשר כפי שהוזכר החתכים מתבצעים מאחורי האוזן במטרה לא יבחינו בניתוח. לאחר מכן הרופא ימתח את השרירים ורקמות העור לצורך קבלת התוצאה הרצויה תוך הסרת עודפי העור ולאחר מכן תבוצע תפירה. במרבית המקרים, התפרים בהם עושים שימוש בניתוח מסוג זה הם תפרים נמסים שאינם דורשים הוצאה.

האם קיימות תופעות לוואי

בדומה לכל הליך ניתוחי , גם כאן מדובר על ניתוח ולעיתים ייתכנו שטפי דם, נפיחות או כאבים. ייתכן וייתכנו גם סיבוכים שונים כמו זיהום בפצע, דימום או ירידה בתחושה סביב הצלקת. אולם, אין מה לחשוש בשל העובדה כי מדובר בתופעות אשר חולפות במשך הזמן.

 לסיכומו של דבר

כיום ניתן לראות מגמות שונות השולטות בעולם הקוסמטיקה – טיפולים פשוטים המובילים לתוצאה טובה , בשונה מימים קודמים.

לטענת מנתחים רבים התוצאות של מיני מתיחת פנים מחזיקות מעמד לאורך זמן רב וניתן לחזור לשגרה זמן קצר לאחר הניתוח.