מינרלים שיעזרו לשמור על עור הפנים

אתם מביטים במראה מדי בוקר, נוגעים בפניכם, רוחצים אותן ומגלים יום אחד שעורכם הפך להיות דהוי ורווי קמטים?  נראה כי אנשים רבים נתקלים בתרחיש זה מדי יום, אך האם זה אומר שהוא בלתי נמנע? למרבה השמחה, התשובה לכך היא שלילית מפני שאם תספקו לעורכם את הרכיבים שהוא זקוק להם, תוכלו לגלות כיצד הוא מתאושש, נמתח ומתמלא חיוניות.

אילו רכיבים חיוניים עורנו צריך?

רובנו חושבים שהעור מורכב מ- 3 שכבות, אך החלק המורכב של עורנו כולל 7 שכבות שמחוברות אחת לשנייה ומשפיעות זו על זו. על מנת שתוכלו לשפר את המראה של עורכם לכל עומק 7 השכבות שלו, חשוב שתכניסו לתפריט שלכם שלושה מינרלים חיוניים שמזינים אותו ויכולים להשפיע עליו במידה ניכרת ונראית לעין:

 
  • אבץ – בדיקות דם של אנשים רבים מעלות כי יש להם חסר באבץ. מינרל זה הינו חיוני ביותר שהרי הוא אחראי במידה ניכרת על תפקוד הגוף , החל מגדילה תקינה, דרך איזון רמות הסוכר בדם ועד לתמיכה במערכת החיסונית. מלבד זאת, האבץ נכלל בין מספר מינרלים המסייעים לשמירה על עור בריא ומניעה של נזקים שונים המתחוללים בו לאורך השנים. המינרל המדהים הזה, שניתן למצוא אותו בגרעיני חמנייה ודלעת, שיבולת שועל וכמובן גם בתוספי מזון, משמש כנוגד חמצון חזק שמאפשר להגן על העור מפני נזקי השמש וקרניה וגם מפני נזקי חמצון פנימיים, מה שהופך אותו למינרל חיוני עבור כל אדם שמתהלך באוויר הפתוח מדי יום ביומו.


  • סלניום – סלניום גם הוא נכלל ברשימה של מינרלים שיכולים לשפר את מראה העור הודות לכך שהוא משמש כנוגד חמצון חזק במיוחד. יחד עם ויטמין E, שאף הוא נוגד חמצון, נוצר בגוף יותר גלוטתיון אשר בתורו מונע היווצרות של אקנה. הסלניום נמצא באגוזים, כבד בקר, אורז ומאכלים נוספים, והוא יכול לתרום רבות להפחתת תהליכים דלקתיים שמובילים להיווצרות פצעונים, ובכך לשמור על עור הפנים חלק לאורך זמן.
     
  • מגמגנזיום – המגנזיום הוא מינרל חיוני בעל תפקידים חשובים בשמירה על חוזק העצמות, השיניים והשרירים. בנוסף לכך, המינרל הזה, שניתן למצוא אותו באבוקדו, בננות, קטניות ועוד, עוזר לשמור על גמישות העור ובכך מקנה לו מראה מתוח וצעיר יותר, מה שמהווה בשורה משמחת עבור אלו מאתנו הנלחמים בקמטים.
העור מהווה מערכת מורכבת במיוחד שדורשת תחזוקה מתמדת וסיפוק של מינרלים חיוניים למען שמירה על בריאותו והמראה שלו. הודות לשלושת המינרלים המיוחדים שהוזכרו לעיל, אשר ניתן לצרוך בתזונה או דרך תוספים, תוכלו לשמור על מראה עור מתוח, בריא ונקי מפגמים לאורך זמן וליהנות ממראה צעיר מכפי גילכם.