שוקלת לעבור החלקת שיער במספרה? הנה 5 דברים שכדאי שתדעי

אם את שוקלת לעבור החלקה שיער במספרה כנראה נמאס לך והתעייפת מכל השיטות האחרות שניסית. הגיוני וברור לחלוטין, החלקת שיער במספרה היא תהליך מקצועי ונוח שיאפשר לך לקום כל בוקר ולהתרגש מהשיער שלך וימנע ממך סידורים ארוכים ותסכול. עם זאת, חשוב שתדעי כי לא כל השיטות להחלקת שיער שנעשות היום במספרות אכן מתאימות לכל סוגי השיער ולכל סוגי הלקוחות ולכן, רצוי לקרוא ולהכיר את תחום החלקות השיער בצורה מעמיקה יותר. אספנו בשבילך מספר שיטות פופולריות להחלקת שיער:

החלקת קראטין - כיצד מתבצעת החלקת קראטין ומה צריך לדעת?

ראשית יש לציין כי יש כל מיני החלקות שיצרניהן מכנים אותן "החלקת קראטין" והסיבה לכך היא שיש בהן כמות מסוימת של קראטין. הקראטין הוא אינו חומר שמישר יער אלא חלבון שאינו מזיק לשיער. הבעייתיות בהחלקה זו היא שבכדי לישר את השיער מצפים אותו בציפוי. כלומר, מורחים חומר על השיער, שוטפים אותו חלקית ובמים קרים או לעיתים אפילו כלל לא, ולאחר מכן מישרים אותו במחליק כאשר חומר ההחלקה עדיין על השיער. חומר ההחלקה בטכניקה זו, כשהוא בא במגע עם מישר השיער, מתאדה לאויר וזה נכנס לדרכי הנשימה שלנו ומסכן את הבריאות. מה גם, שהשיער נחנק לתקופה של 3-6 חודשים וכשהציפוי ירד לחלוטין תיאלצי להעביר את עצמך ואת שיערך את אותו התהליך על כל השיער, שוב.

 

ההחלקה אורכת מספר שעות ונעשית כמעט בכל מספרה שעוסקת בהחלקות שיער. הפעולה איננה כואבת אך יתכנו צריבות בנשימה ובעיניים ובסוף התהליך אכן יתכן ושיערך יוחלק אך חשוב לציין כי סגנון החלקה זה איננו מתאים לכל סוגי השיער ולעיתים יש צורך לחזור על ההחלקה שוב ואף לנסות ולשלב סוג החלקה נוסף.

החלקה יפנית כיצד מתבצעת ההחלקה היפנית ומה צריך לדעת?

ההחלקה היפנית מקורה במזרח והיא מכונה כך משום שתוצאותיה צריכים לדמות את המראה של השיער החלק אצל הנשים האסייתיות. ההחלקה נעשית לרוב במספרות והיא אמורה להיות החלקה קבועה שאיננה דועכת ונהרסת עם חלוף הזמן. היא מבוססת על כמות נכבדת של אמוניה וגופרית אשר שוברים את מבנה השיער ופעולת יישור אחרונה ונעשית בעזרת מחליק שיער או מייבש שיער. בתום התהליך ישים מעצב השיער חומר הקרוי 'מנטרל' הגורם לחומר הפעיל לסיים את פעולתו. יש לציין כי בטכניקה זו חומר ההחלקה עושה את מרבית עבודת היישור אך חשוב להקפיד לראות תוצאות קודמות של מעצב השיער בטכניקה, בעיקר כאלו עם שיער דומה לשלך. ההחלקה היפנית יכולה להביא תוצאות ברמה גבוהה מאוד אך היא לא מתאימה לכל סוגי השיער והסכנות הכלולים בה הם: קריעת שיער, התקרחויות, צריבה בעור או נזק בלתי הפיך לטיב השיערה

החלקת ORGANIC OXO - החלקה אורגנית

החלקת OXO ORGANIC הפכה לפופולרית בשנים האחרונות מכיוון שהיא טכניקה איננה פוגמת בשיער, לא מגבילה את הלקוחה ומאפשרת למעצבי השיער לעבוד בביטחון ולא חששותהחלקה זו איננה מיועדת לשימוש אישי ולמעשה זו החלקת שיער שיש לבצעה במספרות מורשות בלבד. על מנת לוודא כי אכן מדובר במוצר המקורי יש לחפש את המדבקה על הוויטרינה. ההחלקה אורכת מספר שעות כשבהתחלה החומר נמרח על השיער. לאחר כשעה הוא נשטף לחלוטין מן השיער במים חמים ורק לאחר מכן מתחיל מעצב השיער לעבוד עם המחליק על השיער כשהוא 100% נקי מחומר ההחלקה. במהלך פעולה ההחלקה אין ריחות קשים או פליטת עשן ולכן התהליך נחשב לידידותי ובטוח, מתאים גם לנשים מניקות או נשים בהיריון.

 

תהליך החלקת OXO ORGANIC איננו תהליך אגרסיבי לשיער, חומר ההחלקה לא מישר את השיער כלל אלא רק מאפשר למעצב השיער לסגור את השיערה כישרה לצמיתות ללא פגיעה בה כלל. לכן:

 
  1. תוכלי להתנהל בספונטניות ולא תיאלצי לייבש את השיער בפן לאחר המקלחת.
  2. בתום הטיפול שוטפים את השיער שוב ושמים מסיכה. תקבלי תוצאה אמיתית לאחר שטיפה במים ותוכלי לאסוף את שיערך, לרחוץ בים ולעשות ככל העולה על רוחך ללא מגבלות.
  3. עם החלקת שיער של אוקסו תוכלי להכנס למי בריכה או ים ואפילו ים המלח בחופשיות ובלי שהיא תפגע.
  4. אם בעתיד או אפילו מיד בתום הטיפול, תרצי לעשות אומרה או גוונים, תוכלי. כמובן, יש להתייעץ עם מעצב השיער בהתאם לטיב שיערך.
  5. החלקת OXO מישרת, מזינה ומשקמת משיער עבה ומקורזל ועד שיער בלונדיני או עייף, יבש ופגום. כמו כן ההחלקה משפרת תוצאות של החלקות אחרות כמו קראטין, יפנית ואפילו סברה.