פדיקור


פדיקור. טיפול לטיפוח כף הרגל

מזג האוויר הישראלי מאפשר לנו  לנעול סנדלים רוב ימות השנה. הסנדלים הפתוחים חושפים את כפות הרגלים שלנו, לכן, על מנת להיראות טוב בסנדלים, יש להקפיד על כפות רגליים מטופחות. טיפולי פדיקור קוסמטי נועדו בדיוק לצורך זה. מדובר בסדרת טיפולים שנערכת על מנת להעניק לכף הרגל מראה יפה ומטופח. קיימים סוגים נוספים של פדיקור כמו פדיקור רפואי, טיפול שנועד לפתרון בעיות רפואיות שונות בכף הרגל עוד, את חלקן  נפרט בהמשך.


מה כולל טיפול פדיקור

פדיקור קוסמטי מקצועי כולל מספר שלבים עיקריים. אלה שלבי הפדיקור הקלאסי:


השרייה -  בשלב זה, השלב הראשוני של הטיפול, מוכנסות הרגליים אל אמבט קטן ובו מים חמים המרככים את העור ומכינים אותו לטיפול ומלחי אמבט או סבון שתפקידם לנטרל ריחות רעים.


טיפול בציפורניים - לאחר שכפות הרגליים התרככו, ניתן להתחיל לטפל בציפורניים. הטיפול בציפורני הרגליים במהלך פדיקור, יכלול בדרך כלל קיצוץ לאורך הרצוי, שיוף והסרת העור שנמצא סביב הציפורן.


הסרת העור - השלב הבא הוא הסרת העור הקשה שבכף הרגל. פעולה זו יכולה להתבצע על ידי שיוף העור הקשה, או חיתוך שלו באמצעות סכין המיועדת לכך, תלוי במצבה של כף הרגל ובהעדפות של המטפל או המטפלת.


שיוף העור - שלב זה מתבצע באמצעות אבן שיוף או כלי שיוף אחר והוא נועד על מנת להחליק את האזורים בהם יש עור קשה ואת עקבותיה של הסרת העור.


מריחת קרם - השלב המהנה ביותר בטיפול. בשלב זה מורחים על הרגל החלקה והמטופלת, קרם המתאים במיוחד לכפות הרגלים. בטיפולי פדיקור מושקעים, שלב זה יכול לכלול גם עיסוי רגליים מפנק.


מריחת לק - השלב האחרון ואולי הקריטי מכולם, לפחות מבחינת המראה. בשלב זה מופרדות האצבעות באמצעות רצועות מיוחדות או נייר סופג. לאחר מכן מורחים בדרך כלל שכבת בסיס על הציפורניים המטופלות, שכבה או שתיים של לק ושכבה שקופה עליונה. זהו.  הטיפול מאחריך.


טיפולי פדיקור נוספים

בנוסף לטיפול הפדיקור הקלאסי שאת שלביו פירטנו קיימות עוד מספר גרסאות לטיפולי פדיקור. פדיקור אקספרס הכולל לרוב שיוף וסידור ציפורניים ומריחת לק ונמשך כרבע שעה, פדיקור רפואי הכולל הסרת יבלות, ציפורניים חודרניות ועור קשה, וטיפול ספא לכפות הרגלים הכולל פדיקור רפואי מלא, בתוספת מסכות להחדרת לחות ולשיפור מראה עור.