מניקור


מניקור. טיפוח לכפות הידיים 

כפות הידיים שלנו משמשות במקרים רבים ככרטיס הביקור שלנו. ההבדל בין ציפורניים מטופחות לבין ציפורניים מוזנחות או בין עור רך ומטופח לבין עור מזונח, עלול לקבוע גורלות. במיוחד כאשר מדובר בפגישה ראשונה או בראיון עבודה. מצד שני, כפות הידיים משמשות אותנו ללא הרף. נשים שעובדות, לומדות או מטפלות בילדים, משתמשות לא מעט בכפות הידיים, שוחקות את העור ואת הציפורניים וסודקות את שכבות הלק. בדיוק בשביל זה המציאו את המניקור. טיפול בכפות הידיים המאפשר לשמור על העור ולטפח את הציפורניים.


טיפול מניקור. השלבים

מניקור קלאסי כולל מספר שלבים עיקריים. קיימים סוגים נוספים של מניקור, עליהם נפרט בהמשך. ואלה הם שלבי המניקור הקלאסי:


הורדת שכבת הלק הקודמת - לפני תחילת הטיפול מסירים את שכבת הלק הקודמת, במידה ויש כזו באמצעות צמר גפן ומסיר לק.


קיצוץ - קיצוץ הציפורניים הוא השלב השני בטיפול מניקור קלאסי. המגמה בשנים האחרונות היא ציפורניים קצרות.


שיוף - הציפורניים קוצצו לאורך הרצוי? זה הזמן לשייף אותן על מנת ליצור מראה אחיד לכל הציפורניים בכפות הידיים. במהלך טיפולי מניקור, נעשה שימוש במגוון משייפים, מחומרים שונים, בהתאם למצב הציפורניים.


דחיפה - בשלב זה נכנס לפעולה דוחף העור, המיועד להרים את העור שסביב הציפורן. לפני תחילת העבודה עם דוחף העור, יושרו בדרך כלל הידיים במים חמים עם מעט סבון, על מנת לרכך ככל האפשר את העור סביב הציפורניים. את העור העודף המתקבל לאחר הדחיפה, גוזרים מאוחר יותר.


פיניש - שיוף עדין של הציפורניים באמצעות באף. השיוף העדין מנקה את השאריות מהציפורניים, מחליק אותן ומכין אותן לשלב מריחת הלק.


הסרת העור - שלב זה בטיפולי מניקור, כולל הסרה באמצעות מספריים ייחודיות, של העור העודף שהתקבל בשלב הדחיפה ושל עור עודף הנמצא סביב הציפורניים.


מריחת לק  - הרגע שכולנו חיכינו לו. בשלב זה מורחים בדרך על הציפורן שכבת בסיס שקופה ומעליה לק בצבע הרצוי.


ייבוש - במקרים רבים, בסיומו של טיפול מניקור, נמרחת על הציפורניים שכבת סיום שקופה המגנה על הלק לאחר מכן יש לחכות זמן מה עד לייבוש מלא של הלק.


טיפולי מניקור נוספים

בנוסף לטיפולי מניקור קלאסיים, תוכלנה ליהנות גם מטיפולים כמו מניקור אקספרס, מניקור ספא הכולל מסכות הזנה שונות לידיים, וגם מניקורצ'יק - חידוש של הלק והברק למי שרוצה להיראות מטופחת אבל אין לה זמן לטיפול מניקור מלא.


נושאים נוספים: מידע בנושא מחירי שאיבת שומן