כיצד מטפלים בסימני המתיחה?

נדמה כי מאז ומתמיד נשים שאפו להראות הכי טוב שהן יכולות, אך יחד עם זאת נדמה כי רק בשנים האחרונות רבות מהן מעזות לעשות צעדים אקטיבים על מנת להרגיש נוח יותר עם גופן. המון נשים מגיעות אל מכוני קוסמטיקה ואל פלסטיקאים מובחרים במטרה להבין איך לטפל בסימני מתיחה. סימני המתיחה יכולים להיות תוצר של הרזייה דרסטית, או במקרים אחרים כתוצאה מהריון שבו העור נמתח.

 

סימני המתיחה משתקפים כצלקות על העור. האלסטין והקולגן שהם האחראים על גמישות העור, לא תמיד מצליחים לעמוד בעומסים השונים וכך הם נקרעים. התוצאה בסופו של דבר משתקפת כעבור מספר חודשים, ולעתים גם כעבור מספר שבועות: ישנם פסים בגוון ורדרד, שבהמשך מתבהרים ומשתקפים בגוון לבן, שהם סימני המתיחה הפוגעים בחזות האסתטית ואותם רוצות המון נשים להעלים. בעידן בו כיום המון נשים דוגלות בטיפוח כמו מניקור, פדיקור והסרות שיער, נדמה כי הצעד הבא הוא להעלים את סימני המתיחה.

 

היכן מופיעים סימני המתיחה?

סימני המתיחה מופיעים באזורים בגוף בהם ישנם מצבורים נאים של שומן. על כן, המון נשים מגיעות אל מרפאות הרפואה הפלסטית לפגישה עם פלסטיקאים, כאשר ברצונן להעלים את הסימנים שהופיעו באזור החזה, אזור הבטן, המותניים, הזרועות והישבן. כאמור, המון פעמים הנשים המעידות על כך שעל גופן סימני המתיחה, הן נשים שהעלו במשקלן בהריונות, וכעת, לאחר הלידה, הן נותרות עם סימני המתיחה. כמו כן, נשים שהוריד המון במשקל ובתקופה קצרה יחסית, סובלות גם הן מסימני המתיחה המופיעים באזורים שונים בגוף.

 

מעלימים את סימני המתיחה באמצעות לייזר

טשטוש סימני מתיחה אצל פלסטיקאי היא הדרך המומלצת ביותר לטפל בסימני המתיחה. אחת הדרכים להעלים את סימני המתיחה היא באמצעות שימוש בלייזר, דרכו ניתן לבצע פעולה כפולה: גם מטשטשים את הסימנים הנוכחים על העור, וגם מטפלים בעומק של הסימנים.

 

אפשרות נוספת: ניתוח מתיחת הבטן

דרך נוספת ומעמיקה יותר לטפל בסימני המתיחה באזור הבטן, היא באמצעות ניתוח של מתיחת בטן. המון מהנשים המגיעות אל הקליניקות מלינות על סימני המתיחה הנמצאים באזור של הבטן התחתונה. על כן, כדאי שתדעו כי בניתוח מתיחת הבטן, העור שנמצא באזור הבטן התחתונה נחתך ונכרת, כך שגם סימני המתיחה לא נשארים וגם ניתן ליהנות מבטן מתוחה.

רגע לפני שמבצעים הליך קוסמטי

חשוב לציין, כי בכל מקרה שלא יהיה, כל טיפול המסייע להעלים את סימני המתיחה אינו מעלים אותם במאת האחוזים, אלא גורם לטשטוש שלהם ולחזות אסתטית נעימה יותר. ישנן כמה שיטות לטיפול בטשטוש הסימנים, כאשר אלו הנפוצות ביותר הן הטיפול באמצעות הלייזר וניתוח שאיבת השומן. לפני ביצוע הטיפול, כדאי להתייעץ עם הפלסטיקאי לגבי הדרך המתאימה לכן ביותר על בסיס כמות סימני המתיחה והאזור בגוף בו הם נמצאים.