בוץ ים המלח מנקה הרעלים של הטבע

בוץ עשוי להיות תערובת של חול פשוט ומים, משחק ילדים להכנת עוגות בוץ או מגדלים. יחד עם זאת, בוץ יכול להיות גם משהו הרבה יותר רציני, בעל סגולות טובות ויכולת לרפא נגעים או מחלות. בוץ ים המלח, למשל, ידוע בכל רחבי תבל בסגולותיו הטובות. לצד אלה המגיעים במיוחד לים המלח בכדי להתמרח באותו בוץ מופלא, יש גם כאלה הרוכשים אותו, כפי שהוא משווק לשימוש אישי. מאותו בוץ יוצא מן הכלל ניתן לרקוח מרקחות שונות, להכין תכשירים קוסמטיים מצוינים או מוצרי בריאות וטיפוח ממעלה ראשונה.

 

בוץ שחור ובוץ לבן

חשוב לדעת כי הבוץ מים המלח לובש שתי צורות אופייניות. מצד אחד, קיים הבוץ שצבעו שחור ומהצד השני, קיים גם מוצר פחות מפורסם המבוסס על הבוץ וצבעו בהיר יותר. הצבע השונה נוצר כתוצאה מהרכב מינרלים שונה ומריכוז שונה של חומרים פעילים. חשוב להדגיש כי אותו הבוץ, בין אם שחור ובין אם לבן, מכיל הרבה יותר מאשר מלח פשוט, שכולנו מכירים. בין היתר הוא עשיר באבץ, בניקל ובכרום. יש בו גם נחושת, כלור, תחמוצות של אלומיניום, חומרים נוגדי חמצון ועוד.

 

ניתן למצוא תכשירים קוסמטיים מעולים המבוססים על בוץ ים המלח, שנועדו לחולל פלאים לעור הפנים. מריחה של הבוץ על הפנים מוסיפה רעננות, מחליקה קמטים, מקטינה את אפקט הצניחה וההתרופפות המאפיין אנשים בעשור החמישי והשישי לחייהם. כמו כן, מדובר בחומר המסייע לשיקום נזקים, מצוין נגד פצעי בגרות (אקנה) או קשקשים. ניתן לעשות בו שימוש למגוון טיפולי יופי, בבית או אצל הקוסמטיקאית ובספא. הוא יכול לשמש לעיסוי עדין של העור, לביצוע פילינג, התחדשות תאים, מיצוק והמרצת הדם.

 

מעלים צלוליטיס, מטהר ומבריא

לא רק לעור הפנים מצוין הבוץ המיוחד המגיע מים המלח. את הבוץ ניתן למרוח על פני הגוף כולו, להשגת מטרות שונות. צלוליטיס, למשל, הינו אחת הצרות האסתטיות המטרידות נשים רבות. הבעיה, שבאה לידי ביטוי במראה שאיננו חלק, בהופעה של מיני גושים או שקעים, לא נעלמת גם אם מנסים לבצע דיאטה וגם פעילות ספורטיבית לא מחוללת תמיד את השינוי הרצוי. מתברר כי מריחה של הבוץ על העור מצליחה לבצע את מה ששום דבר אחר לא מסוגל. ככל הנראה, הרכב המינרלים הייחודי משיב לגוף את האיזון הרצוי והטבעי והתוצאה – יפה, חלקה ואחידה מתמיד. 

 

יש הטוענים שהבוץ גם יודע לנקות את הגוף מרעלים שונים ויודע להילחם ברדיקלים חופשיים. גם פטריות, יבלות, קשקשים ונגעים שונים מסוגל הבוץ להעלים, כמעט כבמטה קסם. את הבוץ הנעים למגע ניתן למרוח ללא חשש על אזור הראש והצוואר, על הבטן ועל הגב, על הרגליים. ישנם כאלה הנוהגים למרוח את הגוף כולו, מכף רגל ועד ראש ולשכב כך, במשך שעה ארוכה. לאחר מכן מרגישים רעננים ונמרצים והגוף כולו נראה צעיר יותר, מבריק וחיוני.